Zalety depilacji laserowej

Metod depilacji dziś akurat nie brakuje i każda kobieta powinna znaleźć sposób, który będzie jej najbardziej odpowiadał, biorąc tutaj pod uwagę skuteczność takiej metody, jej trwałość, a także związane z tym koszta. Jako że najważniejsza jest tutaj jakość, nie dziwi szczególnie także i to, że dziś bardzo popularna jest depilacja laserowa. Skoro tak postanowiliśmy przyjrzeć się jej nieco bliżej. Zajrzeliśmy do salonu, w którym jest wykonywana depilacja laserowa w Rzeszowie. Jakie zalety niesie więc w sobie taka metoda?

Skuteczność

Depilacja laserowa jest postrzegana jako bardzo skuteczna metoda usuwania niechcianego owłosienia. Skuteczność samej metody jest niepodważalna i została wielokrotnie potwierdzona badaniami klinicznymi, które były powtarzane praktycznie przez każdego z producentów urządzeń. Mimo, że cena pojedynczego zabiegu depilacji laserowej wydaje się czasami wysoka, należy pamiętać, że jest to metoda trwałego usuwania owłosienia i raz wykonana seria zabiegów da nam trwały efekt. Oznacza to, że raz usunięte włosy już nie odrosną. Oczywiście w zależności od użytego urządzenia ilość wymaganych zabiegów w serii może się nieznacznie różnić. W nielicznych przypadkach, ze względu na zaburzenia hormonalne po dłuższym okresie w depilowanym miejscu mogą pojawić się pojedyncze nowe włosy.  Dla lepszego efektu po ukończeniu cyklu raz do roku warto powtórzyć depilację laserową dla jej utrwalenia. Wiele klientek salonów kosmetycznych zauważa, że nie ma obecnie skuteczniejszego sposobu usunięcia niechcianego owłosienia.

Bezpieczeństwo

Prawidłowo wykonana depilacja laserowa jest bezpieczna i nie niesie w sobie żadnych skutków ubocznych. Przeciwwskazania do wykonania zabiegu są jasno opisane i jeśli je przestrzegamy zabieg przebiega całkowicie bezpiecznie. Procedura wykonania zabiegu najczęściej przewiduje zrobienie próbnych naświetleń skóry laserem przed pierwszym zabiegiem i obserwację reakcji skóry. Gdyby okazało się, że wystąpiło zbyt intensywne podrażnienie zabieg powinien zostać przerwany. Depilacja laserowa może zostać wykonana u każdego kto nie ma wstawionego rozrusznika serca, nie jest w ciąży, czy też nie cierpi na choroby skóry, ale te okoliczności wydają się oczywistą przeszkodą także w przypadku innych zabiegów. Jeśli chodzi o bezpieczeństwo warto sprawdzić, czy urządzenie, którym wykonywany jest zabieg posiada odpowiednie certyfikaty i uznaną renomę. Najbardziej popularne lasery do depilacji to Lightsheer, Vectus, Alma Lasers, Primelase ale jest też wiele innych laserów, które są bardzo dobre i równie skuteczne.

Depilacja laserowa dla każdego

Depilacja laserowa pozwala usunąć włosy niezależnie od tego na części ciała je posiadamy. Depilacji laserowej można poddać twarz, dekolt, brodę, wąsik, przedramiona, ramiona, brzuch, bikini, pośladki, uda i łydki. W praktyce trudno znaleźć miejsce które nie mogłoby być depilowane. Nie ma tu też większego znaczenia nasz wiek czy płeć, depilację laserem stosuje się u kobiet i u mężczyzn. Zabieg w uzasadnionych okolicznościach można wykonać także u osób niepełnoletnich, za zgodą ich oraz ich opiekunów.

Całkowity koszt

Ceny pojedynczych zabiegów depilacji laserowej w porównaniu do depilacji woskiem lub ręcznego golenia wydają się wysokie. Musimy jednak pamiętać, że depilacja laserowa jest metodą trwała, tj. po wykonaniu serii zabiegów na daną partię nie musimy już nigdy się depilować, czy też golić w tym miejscu włosów. W trakcie wykonywania serii zabiegów ich koszt może wydać się wysoki, ale jeśli porównamy to z kosztem depilacji woskiem np. w okresie 10 lat to już okaże się, że w ostatecznym podsumowaniu depilacja laserowa jest dużo tańsza. Jeśli koszt depilacja laserem jest jednak mimo wszystko ograniczeniem pamiętajcie, że nie trzeba depilować od razu wszystkich partii. Depilując jedną partię ponosimy stosunkowo nie duży koszt raz na cztery do ośmiu tygodni – to naprawdę nie jest dużo.

Komfort

Sam zabieg depilacji laserowej nie musi być komfortowy. W tej dziedzinie w ostatnim czasie dokonał się bardzo duży postęp. Najlepsze urządzenia do depilacji posiadają chłodzone głowice, które zmniejszają uczucie dyskomfortu. Dodatkowo potrafią generować bardzo krótki impuls promieniowania, co zmniejsza odczucia podczas zabiegu. Pomimo tego wciąż zabieg może być odczuwalny. Powinniśmy natomiast rozważyć nasze odczucie komfortu w dłuższym okresie. Po trudach wykonania serii zabiegów nasze owłosienie zniknie. Nasza skóra będzie już zawsze aksamitnie gładka. Nie będzie konieczne już nigdy golenie lub bolesna depilacja woskiem. Dzięki temu oszczędzamy wiele czasu a jakość naszego życia rośnie. Komfort postrzegany w taki sposób ma wielkie znaczenie i praktycznie powoduje, że zabieg depilacji laserowej jest bezkonkurencyjny.

10 Komentarzy

 1. Diana

  Ja też jestem zachwycona depilacją laserową. W moim mieście (Rzeszów) jest wiele gabinetów, które ją wykonują, więc każdy znajdzie coś dla siebie.

 2. Dominika

  Absolutnie to numer jeden na rynku, jeśli chodzi o depilację.

 3. Elka

  Ja też postanowiłam skończyć z depilacją woskiem 🙂 Jestem właśnie przed wyborem miejsca gdzie będzie moja pierwsza depilacja laserowa. Mam jeszcze trochę wątpliwości bo nie do końca wiem który laser jest najlepszy. Gdyby autorzy strony mogli zrobić ranking i pokazać który laser diodowy jest najlepszy to na pewne było by użyteczne dla wszystkich czytelniczek 🙂 Bardzo proszę 🙂

  1. admin (Post autora)

   Zapraszamy do lektury naszego najnowszego artykułu „Rodzaje laserów do depilacji”. Tu można znaleźć odpowiedź na pytanie, który laser diodowy do depilacji jest najlepszy.

 4. Zuza

  Mam pytanie jaką trwałość w praktyce ma depilacja laserowa Opinie różne o skuteczności zabiegu słyszałam. Moja koleżanka robiła sobie całą serię zabiegów. Na początku efekty były bardzo dobre, włosów po pierwszym zabiegu było dużo mnie, potem trochę mniej, a po trzecim zabiegu nagle pojawiła ich się znowu cała masa. No ta koleżanka jest bardzo niezadowolona z tego, nawet zastanawiała się, czy nie skończyć już z tym. Czy macie jakieś podobne doświadczenia i jakie są wasze opinie o depilacji laserem. Co to znaczy jeśli nagle pojawiło się więcej włosów, przecież zabieg powinien je usunąć to powinno być ich coraz mniej. To jeśli się pojawiły, to chyba zabieg nie był skuteczny. Może ten laser, którym to robiła to jakiś stary był, albo popsuty. Macie jakieś pomysły co tutaj mogło się stać.

  1. Tamara88

   Jak mają popsute urządzenie to niech twoja koleżanka poprosi o zwrot pieniędzy, jak nie działa to niech oddają i już. Prosta sprawa.

   1. Agata

    Może się tak zdarzyć, podobno część włosów jest uśpiona i jak usuwamy kolejne, to inne się budzą i zaczynają rosną. I jak ciągle usuwamy te nasze włosy w serii zabiegów, to organizm próbuje w naturalny sposób uzupełnić braki w owłosieniu 🙂 niestety. No i budzą się kolejne włosy, po kilku zabiegach może się okazać, że naraz budzi się ich więcej. Nie można powiedzieć, żeby wyrosły jakieś nowe włosy, bo przecież gdyby tak było, to laser był by skutecznie używany do walki z łysieniem 🙂 a póki co nie jest. Wiec może się tak zdarzyć i nie jest to nieprawidłowe. Trzeba też spojrzeć na korzyści z takiego wydarzenia. Włosy, które są uśpione nie podlegają depilacji, bo światło lasera do nich nie dociera. I teraz, jeśli za każdym razem ze stanu uśpienia wychodzi tylko trochę włosów, to znowu musimy powtarzać zabieg i skutkuje to tym, że seria zabiegów ulega wydłużeniu. Teraz jeśli nagle, wszystkie uśpione włosy zaczęły rosnąć, to daję nam szansę, że jeszcze jeden lub dwa zabiegi powinny usunąć je wszystkie i więcej zabiegów nie będzie potrzebnych. Więc jeszcze raz napiszę, że nie dzieje się w takim przypadku nic złego, trzeba po prostu dokończyć serię zabiegów i wszystko skończy się jak najlepiej.

    1. Zuza

     To w takim razie ile raz po takim ponownym masowym pojawieniu się włosów trzeba powtórzyć depilację laserową?

     1. Agata

      To nie jest tak, że teraz te włosy co się pojawiły są nowe. One były uśpione. Organizm broni się przed zmianami co znaczy, że jeśli usunęliśmy znaczącą część włosów w trakcie trzech zabiegów, to teraz stara się uzupełnić to owłosienie tym co ma. Czyli uruchomił ostanie włosy jakie jeszcze znajdują się w skórze. I teraz jeśli utrzymamy cykl i wykonamy kolejny zabieg zgodnie z terminem, czyli pewno za 4 do 6 tygodni to te wszystkie włosy, które się pojawiły zostaną usunięte. I może się okazać, że będzie to ostatni albo w najgorszym razie przedostatni zabieg w serii i cała sprawa usuwania włosów zakończy się pomyślnie. To co ewentualnie można by teraz zrobić źle, to nie wykonać zabiegu, bo wtedy znowu część włosów przejdzie w stan uśpienia i znowu będzie trzeba wykonać całą albo przynajmniej większą część serii zabiegów. Naprawdę tutaj nie dzieje się nic złego z tym, że te włosy się pojawiły. Przecież gdyby laser stymulował wzrost nowych włosów to byłby używany np. przy leczeniu łysienia, a póki co nie jest bo nie ma takie działania aby powodować wzrost nowych włosów. Więc spokojnie, trzeba skończyć serię zabiegów i wszystko będzie dobrze. Ważne też, aby w tracie serii nie używać depilacji woskiem, depilatorów mechanicznych lub wyrywania włosów, bo to także zakłóca cykl wzrostu włosa. W grę wchodzi tylko golenie maszynką i depilacja laserem 🙂

 5. Kristen Thompson

  Jest bezpieczna, nie wywoluje skutkow ubocznych. Laserowa depilacja pozwala osiagnac zamierzony efekt bez podraznien skory nawet w najbardziej wrazliwych miejscach, tj. okolice bikini, pachy czy gorna warga.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code