Przygotowanie do zabiegu depilacji laserowej

Nie da się ukryć, że zabiegi depilacji laserowej zyskują na popularności. W takiej sytuacji nic dziwnego w tym, że także i nasza wiedza na temat tego rodzaju depilacji jest coraz większa. Wiele osób w dalszym ciągu nie wie czy powinno, a jeśli tak to jak, przygotować się do zabiegu depilacji. O czym w związku z tym trzeba wówczas pamiętać? O wyjaśnienie tej kwestii poprosiliśmy jeden z salonów przeprowadzający zabiegi depilacji laserowej w Rzeszowie.

Przeciwwskazania

Zabiegi depilacji laserowej są obecnie bardzo popularne i w związku z tym zasady przygotowania do zabiegu i przeciwwskazania są dobrze znane i sprawdzone. Pierwszą sprawą jest oczywiście sprawdzenie czy nie mamy przeciwwskazań do zabiegu. Dobrze jest sprawdzić przeciwwskazania do depilacji laserowej jeszcze przed umówieniem zabiegu. Oszczędzi nam to czasu związanego z wizytą w salonie kosmetycznym w przypadku kiedy zabieg u nas nie mógł by być wykonany. Przeciwwskazania są zazwyczaj opisane na stronie internetowej salonu, ale dla przypomnienia podamy jeszcze raz tutaj najważniejsze z nich: zażywanie leków lub ziół światłouczulających,  świeża opalenizna, wykonane niedawno inne zabiegi laserowe. Jeśli kwalifikujemy się do zabiegu pozostaje nam umówić termin wizyty i przygotować się.

Przed zabiegiem

Bezpośrednio przed zabiegiem pacjent musi zadbać o swoją skórę, która powinna być czysta, co oznacza, że należy unikać wszelkich olejków czy balsamów. Poza tym w miejscu wykonania zabiegu nie może ona być także sucha czy podrażniona. Ważne jest również i to, aby dokładnie ogolić miejsce, które będzie podlegało depilacji laserowej, o czym wielu pacjentów często zapomina. Golenie włosów wykonujemy najzwyczajniejszą maszynką do golenia. Golenia nie można zastąpić innym rodzajem depilacji, np. depilacją woskiem ponieważ zakłóca ona cykl wzrostu włosa i zmniejszy efekty depilacji laserowej. Golenie depilowanych partii ciała wykonujemy dzień przed lub w dniu zabiegu. Robimy to delikatnie tak aby nie uszkodzić skóry maszynką. Jeśli nie mamy wprawy, warto spróbować zgolić włosy 2 dni przed zabiegiem. Wtedy jeśli nie uda nam się ogolić wszystkich mamy jeszcze czas aby to poprawić. Poza tym gdybyśmy niechcący podrażnili skórę mamy też czas aby dać jej dojść do siebie. Nie należy przejmować się ewentualnymi podrażnieniami mieszków włosowych ponieważ efektem ubocznym zabiegu depilacji laserowej jest działanie przeciwzapalne, i w związku z tym wszystkie tego typu problemu powinny ustąpić po zabiegu.

Jak zatem widzimy, większego problemu z przygotowaniem do zabiegu depilacji laserowej mieć nie powinniśmy. Nie ma w tym nic skomplikowanego. W przypadku wątpliwości warto je jeszcze potwierdzić w salonie, który mam nam wykonać depilację.

4 Komentarzy

 1. Agata

  Ja zapomniałam o goleniu, ale okazało się, że Panie miały maszynkę jednorazową w gabinecie i ogoliły mi nogi, i mogliśmy wykonać zabieg.

 2. Kinga

  Ja wolę ogolić nogi w domu przed zabiegiem. Cieszę się, że będzie to ostatnie golenie.

  1. admin (Post autora)

   To prawda, nogi warto ogolić w domu dzień przed depilacją. Możemy to zrobić spokojnie w swoim tempie, a po drugie nie ryzykujemy podrażnień po użyciu jednorazowej maszynki.

 3. Basia

  A czy można wykonać depilację chemiczną zamiast golenia przed zabiegiem. Ja często taką robiłam i dobrze mi wychodzi, bez podrażnień i szybko. Łatwiej mi zrobić taką depilację niż się golić. To można tak zrobić?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code