Po czym poznać dobry salon depilacji laserowej?

Depilacja laserowa jest zabiegiem bardzo popularny. Depilację laserową w każdym mieście oferuje wiele gabinetów, salonów i lekarzy. Duża popularność zabiegu nie oznacza jednak, że jest on prosty i łatwy do wykonania. Depilacja laserowa wymaga dużo wiedzy i doświadczenia. O ile wiedzę można zdobyć stosunkowo łatwo na szkoleniach to doświadczenie jest już znacznie trudniejsze do zdobycia, wymaga czasu i ciągłego napływu klientów z którymi możemy pracować. W tym artykule opiszemy jak zweryfikować kompetencję osób wykonujących depilację laserową i jak znaleźć najlepsze miejsca na wykonanie.

Posiadane urządzenie do depilacji laserowej

Pierwszym elementem, który możemy sprawdzić jest urządzenie którym salon wykonuje zabiegi depilacji. Często już w ogłoszeniach czy reklamie jest podana informacja jakim urządzeniem wykonywane są zabiegi. Można to też sprawdzić na stronie internetowej salonu. Na pewno warto potwierdzić to jeszcze raz podczas rozmowy z salonem. Jeśli salon posiada jedno ze znanych i markowych urządzeń np. Lightsheer, Primelase, Vectus, Alma Soprano to jest duża szansa, że wykonane tam zabiegi będą bezpieczne i dadzą nam oczekiwany rezultat. Należy uważać w przypadku oferty zabiegów nie znanymi urządzeniami, a w szczególności wystrzegać się zabiegów wykonywanych urządzeniami produkcji chińskiej.

Doświadczenie w wykonywaniu zabiegu

Depilacja laserowa jest zabiegiem trudnym, który wymaga doświadczenia. Doświadczenie zdobywa się wykonując zabiegi. Pełną wiedzę o skuteczności zabiegu daje dopiero przejście całej serii zabiegów. Seria zabiegów depilacja laserowej wynosi najczęściej od 4 do 8. Czas pomiędzy poszczególnymi zabiegami wynosi od 4 do 8 tygodni. Oznacza to, że wykonanie całej serii zabiegów zajmuje od 4 do nawet 16 miesięcy. Co to oznacza w praktyce. Salon, który posiada urządzenie dopiero od np. 2 miesięcy, nie jest w stanie powiedzieć na podstawie własnego doświadczenia ile zabiegów należy wykonać.

Oferta innych zabiegów

Pewną rekomendacją dla salonu może być dostępność innych zaawansowanych zabiegów aparaturowych. Na pewno wzbudza to większe zaufanie. Obecność w salonie takich zabiegów jak Endermologia, Icoone, Maximus, laser frakcyjny czy termolifting na pewno dobrze świadczy o miejscu, kwalifikacjach i doświadczeniu personelu.

Rozmowa o zabiegu depilacji laserowej

Prawdziwa informacja o zabiegu jest kluczowa dla zbudowania zaufania do salonu i jego pracowników. W rozmowie o zabiegu warto zapytać o czas trwania i dostępne terminy wykonania zabiegu. Dużo dostępnych terminów w krótkim okresie czasu, nawet dzisiaj, nie jest dobrą rekomendacją, oznacza to bowiem, że salon ma mało klientów. Oczywiście przyczyny tego mogą być różne, ale powinno to już spowodować większą ostrożność z naszej strony. Następną pytaniem, które warto zadać jest wymagana ilość zabiegów. Naszą czujność powinny wzbudzić informację, że wystarczy mniej niż 4 zabiegi, albo pewna informacja że określona ilość zabiegów na pewno wystarczy. Są to informacje, które chcielibyśmy usłyszeć, ale w praktyce nie można usunąć trwałe włosów w mniej niż 4 zabiegi, a faktycznie wymagana ilość zabiegów zależy w największym stopniu od naszego organizmu. Jeśli ktoś podaje takie informacje już we wstępnej rozmowie, to znaczy, że chce nas zwabić atrakcyjną ofertą, a skuteczność jego urządzenia wcale nie musi być duża. Warto zapytać też o przeciwwskazania do wykonania zabiegu. Rzetelny salon informuje że depilacja laserowa jest bezpieczna jeśli zostaną wykluczone wszystkie przewwskazania do zabiegu.

Opinie o depilacji laserowej i salonie

Bardzo ważny elementem, który koniecznie trzeba sprawdzić, są opinie o zabiegach depilacji wykonywanych w danym salonie. Jest wiele portali kosmetycznych, na których takie opinie można znaleźć, dobrym sposobem jest też wyszukanie opinie o salonie w wyszukiwarce internetowej.  Złe opinie oczywiście dyskwalifikują dane miejsce, ale należy też być bardzo czujnym w przypadku braku opinie. Brak opinii może oznaczać mamy do czynienia z zupełnie nowym salonem i niedoświadczonym personelem. Oprócz internetu najlepszą rekomendacją salonu może być osobista opinia osoby, która korzystała z jego usług. Oczywiście nie zawsze mamy taką możliwość, aby bezpośrednio z kimś takim porozmawiać, ale zawsze warto pytać znajomych gdzie chodzą na zabiegi i jakie są ich doświadczenia.

Jak wybierać depilację laserową?

Jak widać wiele elementów może zwiększać lub zmniejszyć nasze zaufanie do salonu. Nie ma jednak jednoznacznej metody weryfikacji salonu i zabiegu bez jego wykonania. Elementy sprawdzenia przedstawione powyżej warto traktować jako rekomendację. Jeśli salon nie spełnia któregoś z wymagań, to nie znaczy od razu, że zabieg zostanie wykonany tam źle. Należy po prostu inne elementy zweryfikować bardziej dokładnie. Ostatnim sprawdzianem, które pozwoli nam na jeszcze lepsze sprawdzenie salonu jest wykonanie zabiegu próbnego. Warto na początek wykonać jeden zabieg, na którąś z małych partii ciała, tak aby nie był on drogi. Taki zabieg może nam bardzo wiele powiedzieć i rozwiać nasze wątpliwości.

4 Komentarzy

 1. Magdalena

  Czy ktoś mógłby mi polecić dobry salon depilacji laserowej w Krakowie. Jest wiele salonów gdzie wykonują depilację, sprawdziłam opinie i rozmawiałam z kilkoma, wszystkie wyglądają dobrze i nie wiem co miała bym wybrać

 2. Sylwia

  Sprawdź Czas Kobiety, taki gabinet. Tam mają taki nowy laser nazywa się chyba Primelase. Koleżanka była i jest bardzo zadowolona. Podobno w porównaniu do lightsheera to nic nie boli, a skuteczność jest o połowę lepsza. Ja też się tam wybieram w marcu, to dam znać jak u mnie ten zabieg wygląda. Chyba, że ty będzie wcześniej to napisz tu jaką masz opinię o tym zabiegu.

 3. Renata

  Ja się nie zgodzę z tym, że lighsheer to dobrze urządzenie i dobra rekomendacja dla salonu. Może tak było 5 lat temu, ale teraz jest mnóstwo lepszych urządzeń. A z lighsheerem same problemy przy zabiegach, bo bolą, bo są poparzenia, bo nie są skuteczne przy jasnych lub cienkich włosach. Więc w tej chwili raczej nie traktowała bym tego jako dobrego znaku.

  1. Julka

   Ja też się z tym zgadzam, bo niestety próbowałam depilacji lightsheer i nie dałam rady wytrzymać bólu. Nie udało się nawet skończyć zabiegu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

code