Na jakie partie ciała stosujemy laserowe usuwanie owłosienia?

Każdy słyszał o sposobach depilacji. Dlatego też wiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że skuteczna depilacja zazwyczaj jest niezwykle trudna i większość metod nie daje trwałych rezultatów. Są jednak też i takie, które przynoszą trwałe efekty. Na pewno tak musimy określać laserowe usuwanie owłosienia, które zresztą z roku na rok ma coraz więcej entuzjastów i wydaje się, że w najbliższych lata nic pod tym względem nie zmieni. Skoro tak warto zastanowić się jeszcze nad tym, jakie części ciała podlegają depilacji laserowej i czy rzeczywiście możemy laserem usuwać włosy z dowolnej partii naszego ciała?

Wszystko bez wyjątku

Jak najbardziej laserowe usuwanie owłosienia pozwala usuwać włoski praktycznie z każdej partii naszego ciała, co na pewno już samo w sobie jest tutaj bardzo ważne. Nie ma wielkiego znaczenia, czy irytuje nas owłosienie na klatce piersiowej, plecach, udach czy głębokim bikini. Jako że jest to metoda w stu procentach bezpieczna, miejsce usuwania włosków nie ma wielkiego znaczenia. Jedynymi miejscem, które póki co nie podlega depilacji są męskie genitalia. Jest to spowodowane tym, że istnieje ryzyko uszkodzenia jąder energią lasera, które znajdują się tuż pod bardzo cienką skórą.

Depilacja laserowa wąsika i brody

Depilacja laserowa wąsika i brody jest bardzo popularnym zabiegiem. Popularność zabiegu na te partie jest spowodowana przez dwa czynniki. Po pierwsze w przypadku kobiet wąsik i broda nie są mile widziane, i jeśli pojawiają się tam jakieś włosy to od razu chcemy je usunąć. Można powiedzieć, że jest do depilacja pierwszej potrzeby, znacznie bardziej potrzebna niż na przykład depilacja bikini, które zazwyczaj pozostaje niewidoczne. Depilacja laserowa wąsika i brody jest jedną z niewielu w przypadku, której skuteczność jest trudna do określenia. Jest tak dlatego ponieważ włosy na wąsiku i brodzie u kobiet pojawiają się w wyniku zmian hormonalnych. Sam zabieg usuwania owłosienia laserem likwiduje tylko efekt tego zaburzenia. Nie ma natomiast wpływu na gospodarkę hormonalną organizmu, więc może się pojawić, że włosy w tej partii zostaną usunięte, ale po jakimś czasie organizm wytworzy nowe. Pełna seria depilacji tych partii może obejmować nawet 8 do 10 zabiegów. Dodatkowo warto raz na rok powtarzać zabieg aby usunąć ewentualne nowo wytworzone włosy.

Depilacja laserowa bikini

Depilacja laserowa bikini jest chyba drugim najpopularniejszym rodzajem depilacji. Oczywiście jest to partia ciała, którą ukrywamy, a z przyczyn estetycznych i higienicznych nie lubimy aby mieć tam za dużo włosów. Poza tym golenie włosów na bikini często powoduje podrażnienia skóry, lub zapalenia mieszków włosowych. W najgorszym przypadku może dość do przewlekłych stanów zapalnych i trwałych zmian chorobowych skóry. Dlatego trwałe usunięcie włosów z tego obszaru jest bardzo poszukiwane. W przypadku depilacji laserowej bikini zakres zabiegu powinien być ustalony pomiędzy nami, a osobą wykonującą zabieg. W niektórych przypadkach depilacja dotyczy tylko włosów, które są widoczne za linią stringów, ale w wielu przypadkach możemy życzyć sobie zabiegu w większym zakresie np. tak aby włosy pozostały tylko na wąskim pasku. Osobnym zabiegiem jest depilacja laserowa bikini głębokiego lub brazylijskiego. Obie nazwy są używane wymiennie. Ten zakres depilacji jest zazwyczaj drożej wyceniany niż depilacja samego bikini. Możemy zażyczyć sobie usunięcia całkowicie owłosienia zarówno z przodu, jak i między pachwinami oraz w szparze pomiędzy pośladkami. Podczas depilacja bikini możemy odczuwać ból. Bikini jest jedną z bardziej wrażliwych partii ciała. W odróżnieniu od innych partii ciała depilacja laserowa bikini może być wykonywana z pewnymi wyjątkami przez cały rok. Bikini jest w życiu codziennym jest zasłonięte przed słońcem, co oznacza, że najczęściej nie jest opalone i dlatego możemy je depilować laserem. Wyjątek stanowi opalanie na plaży w bardzo skąpym stroju lub opalanie w solarium. W takim przypadku musimy przez jeden do dwóch tygodniu zrezygnować z zabiegów.

Depilacja laserowa pach

Depilacja laserowa pach jest drugim z zabiegów popularnych ze względów higienicznych. Włosy w tym miejscu są stosunkowo łatwe do usunięcia w trakcie golenia, które można wykonać samodzielnie. Niestety także równie szybko odrastają. Właśnie z tego powodu pachy są bardzo popularną partią także do tradycyjnej depilacji woskiem. Laserowe usuwanie owłosienia z tej partii jest zabiegiem bardzo szybkim. Niestety pachy podobnie jak bikini są bardzo wrażliwą partią ciała i zabieg może być bolesny. Depilacja pach posiada podobne ograniczenia jak w przypadku bikini, zazwyczaj nie eksponujemy ich bezpośrednio na słońce, więc jeśli nie bywamy regularnie na plaży lub w solarium to zabieg można wykonywać praktycznie przez cały rok bez ograniczeń.

Depilacja laserowa nóg

Nogi są w praktyce największą partią podlegającą depilacji u kobiet. Depilacja nóg zajmuje z tego powodu najwięcej czasu. Sam zabieg nie jest natomiast ani bolesny, ani ryzykowny. Można powiedzieć, że nogi są łatwą partią do depilacja. Należy tylko pamiętać o unikaniu depilacji nóg w gorące dni, kiedy nasze nogi pozostają nieosłonięte i są wystawione na promienie słoneczne.

Depilacja laserowa pleców i karku

Depilacja laserowa pleców i karku jest zabiegiem bardzo popularnym wśród mężczyzn. Niektórzy panowie posiadają w tych miejscach owłosienie, czasami nawet bardzo bujne. Często przeszkadza to w codziennym życiu, trudniej nosi się obcisłe koszule, włosy potrafią drażnić, a w upalne dni dodatkowo kumulują wrażenie gorąca. Wśród panów golenie tych partii ciała nie jest popularne chyba dlatego, że nie można go wykonać samodzielnie. Ponadto zgolone włosy bardzo szybko odrastają i nie jest to przyjemne. Dlatego depilacja placów i karku jest bardzo poszukiwana wśród osób, które mają problem z intensywnym owłosieniem w tych miejscach.

Koszty

Z miejscem ich usunięcia bezpośrednio wiążą się jednak koszta. Nie jest bowiem żadną tajemnicą, że najwięcej za taką depilację zapłacimy, jeśli pod uwagę weźmiemy większe partie ciała, a więc uda, klatkę piersiową, brzuch czy też plecy. Wówczas takie zabiegi są najdroższe, a poza tym możemy być zmuszeni do wykonania ich całej serii. Mimo wszystko i tak warto zdecydować się na laserowe usuwanie owłosienia, gdyż obecnie jest to bezsprzecznie najlepsza metoda usuwania owłosienia, którego chcemy się pozbyć.

2 Komentarzy

  1. Gabrysia

    Osobiście depilowałam tą metodą głębokie bikini, a więc nie ma z tym problemu.

  2. Mariola

    To prawda, że laserowe usunięcie owłosienia z dużych partii, np. całych nóg jest długie i kosztowne, ale uzyskany efekt jest naprawdę tego wart. Ja chodziłam na depilację całą poprzednią jesień i zimę. Pamiętam, że czasami miałam już dosyć ale wytrwałam do końca. I było warto, bo efekt gładkich nóg jaki uzyskałam latem zrekompensował mi wszystkie te niedogodności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code