Depilatory domowe vs. profesjonalne lasery diodowe

Na rynku pojawiły się ostatnio urządzenie do domowej fotoepilacji. Ich cena jest bardzo atrakcyjna, często kosztują tyle ile dwa lub trzy zabiegi depilacji profesjonalnej w salonie kosmetycznym. Czy takie urządzenia są warte swojej ceny? Czy zapewnią nam zbliżony efekt zabiegu jak po profesjonalnej depilacji laserowej. W tym artykule przedstawiamy różnice pomiędzy urządzeniami domowymi, a sprzętem profesjonalnym.

Depilator domowy

To co już na pierwszy rzut oka wyróżnia depilator domowy to jego małe rozmiary. Jego waga wynosi najczęściej ok. 1 kg lub niedużo więcej, i w sumie urządzenie to wygląda tak jak głowica profesjonalnego lasera do depilacji. Z tym, że profesjonalny laser do depilacji oprócz głowicy posiada jeszcze cały blok urządzenia, który ma ponad metr wysokości i waży przynajmniej 60 kg. Niestety z redukcją rozmiaru wiążą się pewne konsekwencje. Urządzenia do domowej depilacji mają znacznie mniejszą moc niż lasery profesjonalne. Niestety technicznie nie można stworzyć tak małego urządzenia, które będzie miało parametry takie jak sprzęt profesjonalny. Pozytywną konsekwencją tego faktu jest to, że urządzenia o zastosowaniu domowym są bezpieczne. Po prostu ich mała moc nie jest w stanie wyrządzić większej krzywdy nawet w przypadku nieprawidłowego użycia. Ale ty taka moc wystarczy aby zabieg depilacji był skuteczny. I tutaj dochodzimy do sedna sprawy. Ponieważ wszystkie informacje podane powyżej, takie jak waga i rozmiar tak naprawdę nie sią dla nas istotne. Jedynym istotną rzeczą jest czy urządzenia do depilacji domowej potrafią skutecznie depilować. Testy urządzeń domowy pokazują, że wykonany nimi zabieg to nie jest trwałe usuwanie owłosienia. Włosy zostają tylko „uśpione” na okres od kilku tygodni do maksymalnie 2 miesięcy. Dzieje się tak dlatego ponieważ niska moc światła w depilatorze domowym nie jest w stanie spowodować trwałego uszkodzenia mieszka włosowego i macierzy włosa. Energia ta wywołuje tylko przejście włosów w stan „uśpienia”, a po kilku tygodnia są one w stanie się zregenerować i rosnąć ponownie. Opinie użytkowniczek depilatorów domowy są pozytywne jeśli chodzi o pierwsze wrażenia. Po pierwszym zastosowaniu urządzenia włosy znikają i skóra jest gładka, więc w pierwszej chwili wydaje się, że zamierzony efekt został osiągnięty. Niestety zabiegi należy powtarzać cały czas, w odstępie 2 tygodni. Oznacza to, że zabieg w domu nie pozwala na trwałe usuwanie włosów. Więc jest to inne kategoria zabiegu niż depilacja laserowa w salonie kosmetycznym.

Profesjonalny laser do depilacji

Depilacja laserowa w salonie kosmetycznym jest wykonywana profesjonalnym urządzeniem. Urządzenia te dysponują dużą mocą. Mogą być używane tylko przez osoby, które przeszły specjalistyczne szkolenie. Same zabiegi depilacji laserowej dają trwały efekt, tj. usunięte włosy już nigdy nie odrastają. Zakończenie całej serii zabiegów powoduje, że pozbywamy się niechcianego owłosienia na trwałe. Wykonanie serii zabiegów zajmuje od 4 do 12 miesięcy i wymaga kilku wizyt w salonie kosmetycznym.

Co wybrać

Jeżeli interesuje nas krótkotrwały efekt, lub nie mamy możliwości aby raz w miesiącu udać się do salonu kosmetycznego to możemy rozważać użycie depilatora domowego. Należy jednak jednoznacznie stwierdzić, że jest to tylko półśrodek i nie zapewni to nam trwałej depilacji. Depilatory domowe można traktować jako alternatywę dla depilacji woskiem. Efekt zabiegu jest tylko czasowy, podobnie jak w przypadku depilacji woskiem. W porównaniu do depilacji woskiem zyskujemy jednak to, że nie musimy w celu wykonania zabiegu udać się do salonu kosmetycznego. W pewnych przypadkach może to być zaleta tego rozwiązania. Jeżeli zależy nam na trwałym usunięciu owłosienia to tylko profesjonalne lasery diodowe lub urządzenia IPL stosowane w gabinetach kosmetycznych są w stanie zapewnić taki efekt.

6 Komentarzy

 1. Dagmara

  Właśnie bardzo dobrze, że ktoś to pisze wyraźnie. Należy rozróżnić urządzenia do trwałej depilacji, a domowe urządzenia to czasowego zmniejszania owłosienia, tak to chyba trzeba by nazwać. Do prawdziwej trwałej depilacji potrzebny jest profesjonalny laser diodowy i żadne domowe urządzeni go nie zastąpi.

 2. Agnieszka

  Domowe depilatory są nic nie warte, to tylko wyciąganie pieniędzy od nas. Nie działają i nie są skuteczne. Naprawdę szkoda na nie czasu i pieniędzy. Za 1400 zł dostajemy urządzenie, które nigdy nie usunie nam trwale włosów, dla mnie to wyrzucone pieniądze. Tylko depilacja laserowa w salonie kosmetycznym trwale usuwa włosy i tylko z takiej trzeba korzystać.

 3. Dafi23

  Widziałam w reklamie, że depilacja domowym depilatorem trzeba powtarzać co 3 tygodnie. Czy latem też można jej używać i czy można się równocześnie opalać? 3 tygodnie to dość często i może mi być trudno połączyć to z wyjazdami i letnią aktywnością.

  1. admin (Post autora)

   Niestety musisz unikać słońca przed jak i również po depilacji. Ile dokładnie to zależy od tego jak twoja skóra reaguje na słońce, i jak mocno słońce świeci i jak długo przebywasz na słońcu. To może w zależności od sytuacji wymagać, aby odczekać 2 dnia albo 2 tygodnie. Wiadomo jak skóra jest czerwona po opalaniu to nie ma możliwości aby depilować, jak jest opalona ale już nie podrażniona to można wykonać zabieg. Jak zrobisz depilację, a twoja skóra zawsze opala się na czerwono to musisz poczekać przynajmniej tydzień, a jak chcesz opalać się nad morzem albo w ciepłych krajach, to nawet dwa tygodnie aby było bezpiecznie.

 4. Lidka

  Nie mam depilatora domowego (ale zastanawiam się nad jego kupnem) a jeśli chodzi o STAŁE usunięcie owłosienia to włosy nawet po kilku latach odrosną, nawet jeśli pójdziemy do salonu. Wiem ponieważ chodziłam i starczyło mi to zaledwie na rok, potem zaszłam w ciążę i włosy powróciły

 5. Bajka

  IPL profesjonalny również „uspił” moje włosy na kilka tygodni i je osłabił, jak zaczęły odrastać, to były tak słabe, że wrastały, robiły się obrzydliwe ropne krosty. Każdemu odradzam depilację IPL. Jedyny laser wg mnie który działa, to diodowy. Robiłam serię chyba 10 zabiegów. Włosy zniknęły, niestety zabieg trzeba przypominać raz na rok/na dwa lata – jeden zabieg wystarczy. Włosy lonowe, w najbardziej newralgicznych miejcach wróciły na stałe – nie da się już ich usunąć, bo odrosły bardzo jasne. Laser już tego nie usunie. Ale pachwiny są piękne gładziutkie i wystrczy im co rok przypomnieć laser. Bardzo polecam zabiegi depilacji laserem diodowym, bo jest to jedyna skuteczna medoda pozbycia się owłosienia, a próbowałam chyba wszystkich metod dostępnych na rynku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code