Opinie klientek o zabiegach depilacji laserowej

Depilacja Laserowa Opinie

Zapytaliśmy klientki salonów kosmetycznych jakie są ich opinie o depilacji laserem. Pytaliśmy osoby, które aktywnie korzystały z zabiegów, które mają już za sobą kilka wizyt w salonie kosmetycznym, a także korzystały z zabiegów na różne partie ciała lub nawet z użyciem różnych urządzeń. W odpowiedziach najczęściej pojawiały się następujące opinie:

Depilacja laserowa wykonana dobrym urządzeniem jest skuteczniejsza i lepsza niż depilacja woskiem. Wszystkie klientki były zgodne, co do tego, że depilacja laserowa jest rozwiązaniem dużo wygodniejszym. Szczególnie zwracano uwagę na to, że po zakończonej serii zabiegów problem depilacji znika całkowicie. W perspektywie czasu depilacja laserowa jest także tańsza niż tradycyjna depilacja woskiem.

Niestety depilacja najpopularniejszymi laserami diodowymi często jest bolesna. Niestety potwierdza się tutaj zasada, że to co jest najbardziej reklamowane lub najbardziej popularnie nie zawsze jest najlepsze. Także wysoka cena zabiegów nie jest równoznaczna z tym, że zabieg będzie bezbolesny i komfortowy. Równocześnie klientki wyróżniły dwa urządzenie, w przypadku których odczuwany ból jest minimalny, lub praktycznie go nie ma. Są do laser aleksandrytowy od długości fali 755 nm oraz medyczny IPL.

Należy zwracać uwagę na urządzenie którym wykonywanych jest zabieg. Chińskie urządzanie nie
posiadające żadnych certyfikatów niestety najczęściej są nieskuteczne. Takie zabiegi mogą być niebezpieczne, ale też nie przynoszą oczekiwanych efektów. Z doświadczenia klientek wynikało, że efekty takich zabiegów nigdy nie były dobre. Z jednej strony nawet 30 zabiegów niesprawdzonym urządzeniem nie dało im oczekiwanego efektu, z drugiej zdarzały się przypadki, że zabieg wykonany urządzeniem niewiadomego pochodzenia wywoływał poparzenia.

Warto skorzystać z depilacji laserowej w dobrym gabinecie, na sprawdzonym urządzeniu. Ceny zabiegów w takich miejscach często są wyższe, ale lepiej wydać trochę więcej na skuteczny zabieg, niż mniej na zabieg, który nie da zadowalających efektów, i który w końcu i tak będzie trzeba powtórzyć w dobrym gabinecie na sprawdzonym urządzeniu. Bardzo ważnym elementem jest także doświadczenie gabinetu w wykonywaniu zabiegów depilacji laserowej. W brew pozorom, zabieg ten nie jest całkowicie prosty i wymaga wiedzy i doświadczenia, które nabywa się wraz z kolejnymi wykonanymi zabiegami.

Należy pamiętać o wykonaniu całej serii zabiegów. Często w trakcie wykonywania serii, już po wykonaniu kliku zabiegów nagle pojawia się dużo włosów. Nie jest to nic złego, po prostu część włosów weszła w tym momencie w fazę wzrostu i następny zabieg w serii będzie w stanie je usunąć. Więcej o tym można przeczytać w artykule: „Zasady działania depilacji laserowej”.

Najpopularniejszym laserem do depilacji jest laser diodowy. W praktyce natomiast najlepsze opinie klientek miały urządzenie wykorzystujące laser aleksandrytowy oraz IPL z certyfikatami medycznymi. Oba urządzenia były bardzo skuteczne i przy tym bezbolesne, co wyróżniało je w stosunku do lasera diodowego.

Zapraszamy do podzielenia się Waszymi opiniami i wrażeniami z zabiegów. Jak depilacja laserowa jest najskuteczniejsza wg Was? Na co należy zwrócić uwagę przy wyborze gabinetu kosmetycznego oraz urządzenia do wykonania depilacji. Prosimy o komentarze pod artykułem.

12 Komentarzy

 1. Mini

  Bardzo pomocny artykuł. Opinie klientek są zawsze najważniejsze. Dla mnie to bardzo cenne informacje, które pomogły mi wybrać najlepszy zabieg depilacji laserowej dla mnie. Już się zapisałam, a jak będę po pierwszym zabiegu to do razu podzielę się moimi wrażeniami i napiszę komentarz.

  1. admin (Post autora)

   Dziękujemy za opinie i czekamy na Pani wrażenia po zabiegu.

 2. Ewelina26

  No właśnie, ja byłam na depilacji pach laserem Light Sheer i niestety dla mnie ten laser jest zbyt bolesny. Nie jestem w stanie wytrzymać nawet depilacji jednej pachy. Myślałam, że to ja mam taką dużą wrażliwość na ból, ale tutaj dowiedziałam się, że to specyfika tego lasera. No tak, tylko przydała by się jeszcze informacja jaki laser zapewnia bezbolesną informację. Może ktoś tutaj ma doświadczenia i mi pomoże.

 3. Halina B.

  Czytałam wiele dobrego o laserze aleksandrytowym. W artykule też jest wspomniany jako dobry i bezbolesny. Szukałam ale niestety nie mogę znaleźć gabinetu, który go używa w moim mieście, tj. Rzeszów Depilacja laserowa jest w wielu gabinetach, ale we większości mają laser diodowy. Chciała bym skorzystać z tego co najlepsze. Czy ktoś może mi polecić taki gabinet w mojej okolicy?

  1. Doro3

   Lasery aleksandrytowe są bardzo rzadko spotykane niestety. Ale nie martw się, od niedawna w Rzeszowie jest laser diodowy 755 nm, czyli taki sam jak aleksandrytowy. Ten laser mają w Pracowni Wdzięku i Urody na Rejtana, przy Millenium Hall. Byłam już pierwszym zabiegu i muszę powiedzieć, że zabieg jest świetny. Naprawdę jest lekko odczuwalny, ale nie da się powiedzieć, żeby był bolesny. Ten laser jest bardzo szybki, ja miałam pakiet całe nogi, pachy i bikini i to wszystko zajęło trochę ponad pół godziny. Jestem bardzo zadowolona, 2,5 tygodnia po i te włosy widać, że są mocno przetrzebione, ledwo co kilka wyrosło. Już nie mogę się doczekać kiedy będę miała następny zabieg. Dzwoń tam szybko i też się umawiaj.

 4. Ala

  Witam, czy ktoś ma tutaj jakieś doświadczenie z laserem vectus. Widziałam duże reklam tego lasera i nie wiem czy jest on taki dobry. Czy macie doświadczenia z tym laserem, czy zabiegi są skuteczne, czy to boli? Będę wdzięczna z wszystkie odpowiedzi.

  1. Anka

   Boli strasznie brrrrr
   Podobnie jak lightsheer
   Ja efekty miałam marne, żeby nie powiedzieć żadne

 5. Anna

  Zgodzę się z autorem. Depilacja laserowa naprawdę rozwiązuje wiele problemów. I to nie tylko z estetycznego punktu widzenia, usuwa także nieprzyjemny zapach w rejonie pod pachami. Masz szczęście, że nie było to bolesne, najwyraźniej od razu trafiłeś na specjalistę z nowoczesnym sprzętem. Ja, pierwszy raz z trudem wytrzymałam seans, było to bolesne. Poyślałam nawet o rezygnacji z pomysłu depilacji laserowej. A czy ktoś robił depilację na 1S PRO, mówią, że to bezbolesne procedury?

 6. Natalia z Clinica Cosmetologica

  Depilacja laserowa, to najskuteczniejsza metoda gwarantująca trwałe usunięcie zbędnego owłosienia. Do najskuteczniejszych laserów należą lasery diodowe np. laser Vectus. Zabiegi zalecane sa w serii, zazwyczaj około 6 zabiegów

  1. Basia

   Iza, to nie jest laser i ta depilacja nie jest trwała. Takie domowe depilatory tylko wstrzymują wzrost włosów, zabiegi trzeba wykonywać cały czas, co miesiąc i nigdy się nie kończą. Skuteczność też daje wiele do życzenia. I jeszcze problem latem, bo musisz unikać opalania a kolejne zabiegi są co miesiąc. Ja w każdym razie przerobiłam i już do tego nie chcę wracać.

 7. Anka

  Mieszkam za granica i u nas numerem 1 jest DIOLAZE xl inmode. Dał radę moim jasnym włoskom, które jak wiadomo trudniej jest usunąć niż ciemne…No i nie boli jakoś strasznie.
  Próbowałam wcześniej będąc w Polsce vectusa o lightsheera, Boże myślałam, ze oszaleje z bólu. I efekt po tych dwóch był marny. Nie wiem czy to kwestia lasera, czy operatora – nie wnikam, bo dzisiaj już cieszę się gładkimi nogami i nie tylko :p A to za sprawa DIOLAZE. Jak jest w Polsce to szczerze do Wam polecam.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code