Kto nie może poddać się depilacji laserowej?

Jeśli walczycie z nadmiernym owłosieniem i jak na razie Wasze zabiegi nie przynoszą większych rezultatów, na pewno powinniście zainteresować się depilacją laserową. Nie jest bowiem tajemnicą, że jest to zabieg bardzo skuteczny. Depilacja laserowa jest najskuteczniejszym obecnie zabiegiem usuwania owłosienia. Pozytywne opinie o zabiegu nie oznaczają jednak, że każdy takiemu zabiegowi może się poddać. Jakie są w związku z tym przeciwwskazania do jego przeprowadzenia?

Choroby skóry

Na pewno na taką depilację laserową nie mogą sobie pozwolić osoby, które zmagają się ze wszelkiego rodzaju chorobami skóry, do których zaliczyć możemy na przykład bielactwo czy łuszczycę. Poza tym taka depilacja nie zostanie przeprowadzona u osób borykających się chorobami grzybicznymi czy opryszczkami. Wszystkie tego rodzaju choroby muszą zostać wyleczone przed przystąpieniem do zabiegu.

Podrażniona skóra

Nie wszyscy zdają sobie sprawę, że nawet podrażnienie skóry np. po niedawnym goleniu może być wystarczającym przeciwskazaniem do depilacji laserowej. Podczas zabiegu stosowane są impulsy świetlne o bardzo dużej mocy i nawet z pozoru błahe podrażnienia skóry mogą skupić energię światła, a w wyniku tego doprowadzić do poważniejszych komplikacji. Dlatego nie powinno nas zdziwić, że przed zabiegiem stan skóry jest oceniany i jeśli będzie nie odpowiedni możemy spotkać się z domową wykonania zabiegu w tym dniu.

Leki i preparaty światłouczulające

Bardzo ważny przeciwwskazaniem do zabiegu depilacji laserowej jest stosowanie leków i preparatów światłouczulających. Lista takich substancji jest bardzo długa, ale najważniejsze z nich to antybiotyki, zioła światłouczulające takie jak dziurawiec i nagietek oraz retinoidy czyli witamina A i jej pochodne. W przypadku antybiotyków i ziół bezpieczne jest wykonanie zabiegu po co najmniej tygodniu od odstawienia preparatów. W przypadku retinoidów okres karencji jest dłuższy i wynosi 1 miesiąc. W przypadku ziół należy zwrócić szczególną uwagę na zawartość mieszanek ziołowych, ponieważ często takie mieszanki posiadają w składzie także zioła światłouczulające.

Ciąża

Na zabieg depilacji laserowej nie mogą sobie pozwolić kobiety będące w ciąży. W praktyce w ciąży nie wykonuje się, żadnych zabiegów które nie są niezbędne i niestety depilacja laserowa zalicza się też do nich. Większość zabiegów nie niesie ze sobą bezpośredniego zagrożenia dla ciąży i płodu. Tak też jest w przypadku depilacji laserowej, ale ponieważ nie prowadzi się badań potwierdzających bezpieczeństwo takich zabiegów na kobietach w ciąży, dlatego też nie wykonuje się ich.

Świeża opalenizna

Kolejnym przeciwwskazaniem jest świeża opalenizna. Opalania należy unikać zarówno przed jak i bezpośrednio po wykonaniu zabiegu depilacji laserowej. Jeśli chodzi o okres kiedy należy unikać słońca to może on wynosić od jednego do dwóch tygodni w zależności od tego jak bardzo jesteśmy wrażliwi na słońce. Unikać należy opalania we wszystkich formach, to jest i bezpośredniej ekspozycji na słońce, jak też opalania w solarium. Nie ma tu znaczenia, czy światło w solarium jest bezpieczniejsze dla naszej skóry, po prostu skóra jest w stanie w krótkim okresie czasu przyjąć skończoną ilość energii i jeśli otrzyma zarówno energię światła z solarium jak i lasera do depilacji to może się okazać, że jest to dla niej za dużo. Skutkiem tego może być poparzenie skóry.

Podsumowanie

Przeciwwskazań jest zatem dość dużo, choć większości z nas one nie dotyczą. Ważne jest to aby sprawdzić listę przeciwwskazań przed zabiegiem depilacji laserowej. W dobrych salonach kosmetycznych powinien zadbać o to personel. Depilacja laserowa w Rzeszowie, we współpracującym z nami salonie, jest poprzedzona ankietą, podczas której należy odpowiedzieć na pytania dotyczące przeciwwskazań. Ankieta zajmuje 10 minut, ale dzięki temu mamy pewność, że możemy wykonać zabieg bezpiecznie.

6 Komentarzy

 1. Mirosława

  Dodałabym do tego jeszcze, że niestety ludzie z rozrusznikami serca też nie mogą skorzystać z tej depilacji laserowej.

 2. Paula

  Jak ktoś ma rozrusznik serca to niestety ale chyba może się poddawać się żadnym zabiegom.

 3. KrysiA

  Przede wszystkim trzeba uważać na leki i zioła. Dla mnie zaskoczeniem jest to, że także nagietek i dziurawiec są światłouczulające. Wydaje mi się, że miałam ostatnio jakąś mieszankę na figurę, które zawierała któreś z tych ziół, więc chyba będę teraz uważniej sprawdzać skład.

 4. Agusia

  No tak i podrażnienia skóry też są przeciwwskazaniem 🙁 obtarłam łydki w nowych kozakach i na pierwszym zabiegu okazało się, że depilacja laserowa na razie nie dla mnie, bo skóra jest za bardzo podrażniona. Na szczęście udało mi się umówić zaraz na następny termin, ale pamiętajcie, że trzeba uważać na wszystkie podrażnienia, obtarcia itp!!!

  1. Ela

   Trzeba golić z rozwagą. Na spokojnie na 1 albo jeszcze lepiej 2 dni przez depilacja, koniecznie nową maszynką jednorazową, dobra jest taka z paskiem nawilżającym bo na lepszy poślizg i łagodzi ewentualne podrażnienia.

 5. Joll

  Mam pytanie. Mam kurację na trądzik lekiem curacne. Biorę już od 2 miesięcy i mam jeszcze opakowanie na 1 miesiąc. Czy w trakcie tej kuracji mogę iść na depilację laserową?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code