Depilacja laserowa wiosną i latem

Depilacja laserowa latem

Depilacja laserowa jest zabiegiem skutecznym ale wymagającym od nas przestrzegania pewnych ograniczeń. Jedne z ważniejszych ograniczeń wiążą się z unikaniem ekspozycji na słońce i opalania. Ponieważ zbliża się wiosna, a za nią nastąpi lato i słońca będzie coraz więcej, a by chętniej będziemy z niego korzystać, czy to podczas spacerów czy też na plaży.  To ograniczenie może już nie długo okazać się kluczowe dla przeprowadzenie lub nie następnych zabiegów depilacji laserem. Sprawdźmy zatem w jakim stopniu słońce i opalenie stoją w opozycji do zabiegów depilacji laserowej.

Depilacja laserowa a opalanie

Pierwszą sprawą, którą znamy z zaleceń po zabiegu depilacji laserowej jest konieczność unikania opalania. Ograniczenie dotyczy zarówno opalania  w solarium jak i opalania bezpośrednio na słońcu. W praktyce w okresie 7 dni po zabiegu należy unikać promieni słonecznych, a w okresie kolejnych 7 dni unikać  intensywnego opalania.  Są sposoby, że trochę te rygorystyczne ograniczenia zmniejszyć. Jeśli użyjemy kremy z filtrem przeciwsłonecznym to ryzyko związane z opalaniem znacznie się zmniejszy. W grę wchodzi tutaj tylko najmocniejszy filtr sun blocker czyli SPF50 lub więcej. Istotne jest, że specjalnej ochronie przed słońcem podlegają tylko partie na które wykonaliśmy zabieg. Jeśli np. zbieg był wykonany na bikini i pachy, a my nie opalamy się na plaży w stroju kąpielowym tylko idziemy na spacer ubrane w spódniczkę i koszulkę z krótkim rękawkiem to nie musimy stosować, żadnej dodatkowej ochrony. Po prostu te partie ciała w trakcie normalnych aktywności nie podlegają bezpośredniemu wystawieniu na promieniowanie słoneczne w związku z czym światło słoneczne do nich nie dociera. Jeśli na sprawę ekspozycji na słońce spojrzymy szerzej to najistotniejszy jest nasz tryb życia. Jeśli pracujemy w biurze, w godzinach południowych nie wychodzimy z niego, do tego z pracy i do pracy jeździmy samochodem, a po pracy nasze aktywności koncentrują się głównie w domu lub np. na zakupach robionych w centrum handlowym okazuje się, że nie mamy okazji, aby doświadczyć dłużej bezpośrednio promieniowania słonecznego, więc jesteśmy bezpieczne. Zupełnie odwrotną sytuacją jest wypoczynek nad morzem. Nie wszyscy pamiętają o tym, że w takich warunkach nawet w przypadku zachmurzonego nieba wciąż jesteśmy eksponowani na promieniowanie słoneczne i opalamy się. Więc w takim przypadku bezwzględnie należy użyć kremu z filtrem i zasłaniać depilowane partię.

Opalanie natryskowe

Inna kategorią jest opalanie natryskowe. Tutaj nie ma żadnych przeciwskazań do skorzystania z niego po zabiegu depilacji laserowej ponieważ opalanie natryskowe nie wpływa bezpośrednio na skórę, a polega na naniesieniu barwnika, który pozostaje na jej powierzchni. Nie można natomiast wykonać opalania natryskowego przed zabiegiem depilacji, ponieważ warstwa barwnika kumulowała by światło lasera co mogło by spowodować oparzenia skóry.

A co jeśli już jesteśmy opalone

Drugim powszechnie znanym przeciwwskazaniem jest brak możliwości wykonania zabiegu na opaloną skórę. Tutaj należy doprecyzować co oznacza opalona skóra. Tak jak wspomnieliśmy powyżej zabiegu nie można wykonać bezpośrednio po opalaniu natryskowym. W przypadku zwykłej opalenizny nie jest to zawsze przeszkodą. Obecnie dla najnowszych laserów takich jak Primelase czy Vectus barierą do wykonania zabiegu jest tylko świeża opalenizna, czyli taka która powstała w okresie poniżej tygodnia. Jeśli jesteśmy nawet mocno opaleni ale opalenizna jest już ustabilizowana i ostatnio opalałyśmy się kilkanaście dni temu możemy przystąpić do zabiegu.

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Decydując się na depilację laserową trzeba pamiętać, że najważniejsze jest nasze bezpieczeństwo. Więcej o sprawach bezpieczeństwa przy zabiegu możecie przeczytać w naszym artykule: Czy depilacja laserowa jest bezpieczna? Pamiętajcie zawsze sprawdźcie wszystkie przeciwwskazania zarówno przy pierwszym jak też przy następnych zabiegach, ponieważ z biegiem czasu coś mogło się zmienić, mogłyście opalać się lub zażyć jakiś lek który jest fotouczulający. Jeśli podejrzewacie, że przeciwwskazanie do zabiegu może u was wystąpić koniecznie poinformujcie o tym osobę wykonującą zabieg. Stosujcie zawsze zasadę zero tolerancji dla przeciwwskazań i wtedy kiedy one u was wystąpią nie wykonujcie zabiegu. Wasze bezpieczeństwo nie może być zagrożone.

3 Komentarzy

 1. Grażyna

  No dobrze, w taki razie bezpiecznie depiluje dalej pachy i bikini. A depilację nóg rozpoczynam jesienią.

 2. Ewa

  Ja mam pytanie jak to jest z tym opalaniem natryskowym? Ile czasu muszę czekać po opalaniu natryskowym zanim wykonam depilację laserową. Pytam, bo właśnie byłam na depilacji natryskowej, a w przyszłym tygodniu mam umówioną depilację laserową.

  1. Jola

   Musisz poczekać aż opalanie natryskowe się zmyje. Opalanie natryskowe to po prostu nałożenia warstwy farby na skórę. Dopóki ta farba jest na skórze to nie można wykonywać depilacji laserem. Jak się zmyje to można iść na laser. Zazwyczaj opalenizna natryskowa schodzi po 7 dniach, czasami to trwa dłużej. Więc jeśli depilację laserem masz umówioną za więcej niż 7 dni to myślę, że możesz iść. Ja na twoim miejscu poinformowała bym jeszcze przed zabiegiem, że miałaś opalanie natryskowe, bo dobrze by było żeby zrobili ci próbę laserem tak na wszelki wypadek. Wtedy jak próba wyjdzie dobrze, to możesz być pewna, że nie będzie, żadnych problemów po zabiegu laserem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code