Czy depilacja laserowa jest bezpieczna?

O depilacji laserowej jest dziś coraz głośniej i na pewno w najbliższym czasie nic się pod tym względem nie zmieni. Nie jest bowiem tajemnicą, że ta metoda usuwania włosków jest bardzo efektywna, co oczywiście jest tutaj najważniejsze. Nie chcemy się tu jednak odnosić do jej efektywności, a spojrzeć na zupełnie inny aspekt, a więc bezpieczeństwo, gdyż to akurat dla każdego pacjenta jest podstawą. Trudno jest się zdecydować na jakikolwiek zabieg jeśli nie mamy pewności, że jest on bezpieczny i wszystko zakończy się dobrze. Jak w związku z tym pod względem bezpieczeństwa wypada tutaj depilacja laserowa?

Bezpieczna i bezinwazyjna

Jeśli mielibyśmy wziąć tu pod uwagę bezpieczeństwo pacjentów, to akurat nie mamy się czym martwić, bo zostało klinicznie udowodnione, że ta metoda depilacji jest bezpieczna i bezinwazyjna. Potwierdziły to wszystkie niezbędne testy, choć na pewno najlepszym na to dowodem są sami zadowoleni klienci, którzy po przeprowadzeniu takiego zabiegu decydują się na jego kontynuację i regularnie korzystają z zabiegów depilacji laserowej. Więc o tym dlaczego tak robią można dowiedzieć się z naszego artykułu o zaletach depilacji laserowej.

Ryzyko poparzeń

Faktycznie istotnym ryzykiem, które towarzyszy zabiegowi jest możliwość wystąpienia poparzeń skóry. W praktyce to czy wystąpią poparzenia zależy od doświadczenia i wiedzy osoby wykonującej zabieg. Wszystkie lasery do depilacji posiadają możliwość regulacji mocy i innych parametrów wiązki światłą. Należy je dostosować do naszego fototypu, czyli w skrócie naszego koloru skóry i włosów. Dobrze dobrana moc lasera nie wywoła u nas poparzenia a zabieg będzie skuteczny. Niestety w przypadku, kiedy jakiś element zależy od człowieka, zawsze może się zdarzyć, że zawiedzie właśnie on. Dlatego aby uniknąć tego ryzyka należy wybierać salony, które posiadają duże doświadczenie w zabiegach depilacji laserowej.

Depilacja laserowa a pora roku

Naturalną konsekwencją ryzyka poparzeń jest unikanie depilacji laserowej odsłoniętych częścią ciała w okresie letnim. W upalny dzień takie partie jak łydki, czy przedramiona zazwyczaj są odsłonięte. Trudno je ochronić promieniowaniem słonecznym. Dlatego unikami depilacji tych partii w okresie letnim. Lato i duże nasłonecznienie nie są natomiast bezwzględnym przeciwwskazaniem do depilacji zasłoniętych części ciała takich jak pachy czy bikini. Nie w każdym okolicznościach jedna taka depilacja jest możliwa. W przypadku, kiedy planujemy wyjazd na wakacje i plażowanie powinniśmy jednak zrezygnować z zabiegu, ponieważ w takich warunkach te partie ciała też są wystawione na promieniowanie słoneczne. W przypadku kiedy większość dnia spędzamy w pracy i jesteśmy ubrane takie ryzyko nie istnieje.

Przeciwwskazania

Warto jednak pamiętać, że mimo iż jest to metoda bezinwazyjna i nie niesie w sobie żadnych zagrożeń czy powikłań, to jednak nie każdy może sobie na taki zabieg pozwolić. Dlatego szczególnie ważne jest dokładne sprawdzenie przeciwwskazań przed wykonaniem zabiegu. Polecamy tutaj wykonanie ankiety, która powinna być szczegółowa. Ważne, aby dokładnie zastanowić się przed udzieleniem odpowiedzi, ponieważ niektóre z przeciwwskazań dotyczą okresu nawet miesiąc przed zabiegiem. Warto poświęcić chwilę i dokładnie zastanowić się, czy przypadkiem nie stosowaliśmy wtedy jakiś leków lub ziół. Jeśli zrobimy to, rzetelnie i wykluczymy przeciwwskazania to możemy poddać się zabiegowi depilacji laserowej i nie musi mieć z tym związanych żadnych obaw.

2 Komentarzy

  1. Daria

    Nie ma się czego obawiać. W moim przypadku kosmetyczka sprawdziła razem ze z mną przeciwskazania, co pamiętam raczej jako rozmowę o tym co i jak stosuje, na podstawie tego wypełniliśmy ankietę przed zabiegiem i miałam pewność, że nic mi nie zagraża. Wykonałam całą serię zabiegów i mogę powiedzieć z własnego doświadczenia, że zabieg jest całkowicie bezpieczny.

  2. Sara

    Mnie akurat nieco cierpienia ten zabieg kosztował, ale da się wytrzymać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code